קופירייטינג וניהול מדיה חברתית

קורס אחד. שתי תעודות.

תעודת בוגר קופירייטינג ותעודת מנהל תוכן ומדיה חברתית

קופירייטינג זה לא רק מקצוע – זה אופי. זה להיות החבר השנון בחבורה שמצליח ללכוד במשפט אחד את המציאות הלא ברורה שאנחנו חיים בה; זה לראות פרסומת ולהגיד "אני יכול לעשות אותה טובה יותר"; זה להבריק בכל פוסט בפייסבוק או לייצר סטורי היסטרי שיעלם תוך 24 שעות מאינסטגרם, אבל ישאר לאנשים בתודעה גם שבוע לאחר מכן. 

להיות קופירייטר זה להבין את עולם הפרסום אבל להשתנות יחד איתו כל הזמן במטרה להביא את הדבר הגדול הבא. 

להיות קופירייטר זה ללמוד במסלול הקופירייטינג המוביל בארץ, בחוד החנית של לימודי הקריאייטיב בישראל, בבצפר של חברות הפרסום. זה להצטרף למסלול הראשון והיחיד שמאגד שני קורסים שיכשרו אתכם לעבודה בעולם הפרסום המסורתי, לצד הפרסום הדיגיטלי, ולהתנסות בסדנאות ובעבודה מול לקוחות אמיתיים.

קופירייטינג

הקורס יכין אותך בצורה המקצועית והטובה ביותר לעולם החדש של משרדי הפרסום. נלמד באופן מעמיק, עיוני ומעשי, באמצעות שיתופי פעולה עם לקוחות אמיתיים, עם משרדי פרסום ועם המסלולים הנוספים בבצפר – איך ליצור ולהמציא את הרעיונות הכי מבריקים ואת התובנות הכי יצירתיות בתחום הקריאייטיב, הפרסום והשיווק, בכול אמצעי המדיה: עיתונות, רדיו, טלוויזיה, שילוט חוצות, גרילה, אינטרנט, מובייל, דיגיטל ועוד.

ניהול תוכן ומדיה חברתית

נלמד להכיר את הרשתות החברתיות המובילות: פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, אינסטגרם, פינטרסט, סנאפצ'ט, לינקדאין; לנהל עמודי-מותגים וליצור מעורבות עם כמה שיותר לייקים, תגובות, שיתופים; לכתוב תוכן שיווקי ודיגיטלי, לייצר עמודי נחיתה, בלוגים, באנרים, תוכן, תוכן, תוכן.

אז מה לומדים?

 • ברוכים הבאים לעולם הפרסום
  – הכרות עם עולם הפרסום, תפקידים ומבנה משרד
  – כאן הכל מתחיל – אסטרטגיה ומיתוג
  – כאן הכל ממשיך – בניית קונספט ומסר
  – גיב מי א בריף, או תכלס בואו נתרגל
  – קריאייטיב, קריאייטיב ועוד קצת קריאייטיב
  – מוכנים להציג? סדנת פרזנטציה

 

 • שקט. כותבים
  – ואלה שמות
  – בואו נדבר בסיסמאות
  – הסכיתו ושמעו – כתיבה לרדיו
  – הבה נלמד לדבר עברית תקנית
  – למדנו לכתוב טוב, עכשיו נכתוב שיווקית

 

 • דבר אלי בתמונות
  – לחשוב במילים, לתרגם לסקיצה, לסיים עם תמונות
  – הזוגיות המאפשרת של טקסט ותמונה
  – פרינט חי ובועט
  – לפרסם מודעה בחוצות העיר
  – טיפ טיפה טיפוגרפיה

 

 • חיים בסרט
  – תסריטאות ווידאורייטינג
  – מבריף לרעיון, מרעיון להפקה
  – כל סוגי הפרסומות והסגנונות
  –  יו יו יו טיוב
  – מי שמצלם לבד מצלם יותר – צילום ועריכה בסמארטפון

 

 • קליק לדיגיטל
  – תשכחו מפרסום, תתקדמו לתוכן
  – תשכחו מתוכן, תתקדמו למיקרו-קופי
  – אסטרטגיות, קהלים וקהילות ברשת
  – לפצח את האלגוריתם של פייסבוק ואינסטגרם
  – ביי פייסבוק, היי טיקטוק ורשתות ששווה להכיר
  – להיות יותר ויראליים משפעת

 

 • לפרוץ מסגרות
  – אמנות לחימת הגרילה
  – מאפס ועד קמפיין חוצה רשתות
  – תתקדמו לקד"מ

 

 • העולם האמיתי
  – פרויקטים בשיתוף לקוחות אמיתיים
  – פרויקט גמר מקיף בכל הפלטפורמות
  – בניית תיק עבודות עשיר באתר 

 

לומדים ועובדים

לאורך הקורס ניתן דגש מרכזי ומעמיק לעבודה אמיתית, כולל ליווי צמוד והנחיות אישיות, הן באמצעות שיעורים בכיתה והן באמצעות מפגשים אישיים.
במסגרת העבודה המעשית: בריפים אמיתיים של לקוחות ומשרדי פרסום, עבודה מול תקציבאים, פלנרים וארט ותוכנית הכשרה למצטיינים במשרדי פרסום מובילים.

בוגרי הקורס כבר עובדים במגוון תחומים, רוצים גם?

קופירייטרים במשרדי פרסום ודיגיטל.

יוצרי תוכן לאינטרנט, מנהלי עמודי פייסבוק ומדיה חברתית.

רעיונאים ואנשי תוכן בחברות עסקיות.

קופירייטרים/אנשי קריאייטיב עצמאים.

סטנדאפיסטים וכותבים לתוכניות טלוויזיה.

יוצרים בתחום השירה והפזמונאות.

למה אצלנו

הנה 10 סיבות למה כדאי ללמוד קופירייטינג בבצפר של חברות הפרסום

כי הוא הבצפר של חברות הפרסום. חברות הפרסום הקימו אותו. חברות הפרסום שותפות בו. הן דורשות ממנו לספק להם בוגרים שהם לא רק יצירתיים, מגוונים וחדי מחשבה, אלא גם מבינים פרסום ויודעים לעבוד עם אנשי המקצוע האחרים במשרד הפרסום.

כי הוא הבצפר היחידי שעובד כמו משרד פרסום. רק בבצפר של חברות הפרסום יש כיתה לכל מחלקה במשרד פרסום: כיתת קופירייטרים, כיתת תקציבאים, כיתת פלנרים, כיתת ארט דיירקטורים, כיתת מפיקים, כיתת יחסי ציבור וכיתת דיגיטל. לכן, רק בבצפר של משרדי הפרסום אפשר לחוות את שיתוף הפעולה בין המחלקות השונות של משרד הפרסום – ממש כמו בעולם האמיתי.

כי לכל הכיתה יש חשיפה אדירה ואפשרויות פתוחות – לא רק למצטיינים. ברור לנו שמצטייני הכיתה יקבלו עבודה במהירות שיא. אנחנו דואגים גם לאחרים, כי אנחנו יודעים שגם הם בדרך להיות מצוינים. מספיק לצפות כאן בסרטון כדי לראות מה אנחנו מספיקים לעשות בכל שנה וכמה אנשים נחשפים לעבודות הסטודנטים, בארץ ובחו"ל.

כי אנחנו אוהבים אותך. אנחנו אוהבים את זה שאתה חי במציאות קצת אחרת, את זה שאתה עושה סיפור מכל דבר. אנחנו אוהבים שאתה משפץ לחברים שלך סטטוסים והודעות וואטסאפ, אנחנו אוהבים שאת האחראית בבית על ברכות היומולדת, שאתה זה שאמרו לו בתיכון "בואנ'ה, אתה חייב להיות קופירייטר". אנחנו אוהבים את זה שאתה יודע קצת – וגם את – על המון דברים, שהמילה הכתובה עושה לך את זה, שיש לך תובנות חדשות על החיים ורעיון לכל שטות. אנחנו אוהבים שהחלטת לעשות מהמחלה שלך מקצוע.

כי אנחנו מבינים כמה אתה רוצה להבין אנשים – וכמה את רוצה לשכנע אותם. לקנות, למכור, להצביע, להקליק, לשתף, להשתתף, להתרגש, לאהוב, לחבב, ללכת, לבוא, לעשות מעשה, לקום מהכיסא, להגיד "רוצה", לבחור צד, להתפעל, להשתדל, להתרגל, להתלבט, להתחרט, להחליט, להזדרז, לתרץ, להזיז את היד על העכבר או על המדף, לעשות "לייק", ללנקק, לתקתק, לטלפן, להירשם, להיסחף, להתעורר … שנמשיך?

כי משרדי הפרסום מתקשרים קודם כל לבצפר. כשמשרדי הפרסום צריכים עובדים, הם באופן טבעי מתקשרים קודם כל לבצפר ששיך להם, הבצפר של חברות הפרסום. כמשרדי הפרסום מחפשים שיתופי פעולה עם תלמידים, הם באופן טבעי מתקשרים קודם כל לבצפר ששיך להם, הבצפר של משרדי הפרסום, ויותר מזה: רק בבצפר של חברות הפרסום יש מחלקת השמה ייעודית אשר עובדת נון סטופ על חיבור הבוגרים למשרדי הפרסום. העבודה הבאה שלך-היא העבודה של מחלקת ההשמה בבצפר.

כי אנחנו בנמל תל אביב, על חוף מציצים. יש מקום יותר מלהיב מזה לעוף הכי גבוה שאפשר?

עוד לא השתכנעתם? בואו אלינו לפגישת ייעוץ.

הדס ליבר

מנהלת קורס קופירייטינג

מנהלת קורס קופירייטינג בבצפר.

לצד הניהול, הדס גם מאמנת כושר ומדריכת פיטנס – וכל זה זה בזמן שהיא מנהלת משרד פרסום ושופטת בתחרויות הפרסום המובילות בעולם.
לנו ולהדס כבר יש רומן ארוך, היא הקימה וניהלה את מסלול ארט-דיירקשן בבצפר, ומרצה וותיקה בבצפר.

 

 

עידו כהן

עידו כהן
ראש קורס ניהול תוכן וקהילות במדיה החברתית

תסריטאי עם תואר מאונ' ת"א וקופירייטר עם תעודה מהבצפר.
עצמאי ובעל עסק חברתי שנותן שירותי תוכן וקריאייטיב.

עידן בראון

בוגר קורס קופירייטינג 1!
קופירייטר, מעצב, מתכנת ואיש פרסום בדיגיטל כבר למעלה מעשור. באמתחתו מספר פרסי קקטוס הזהב ומועמדויות בגמר פסטיבל קאן העולמי. בעליה לשעבר של חברת הפרסום בדיגיטל "דיגי דיגי" והיום מנהל תוכן דיגיטל ב"הבצפר".

נועם ורדי

במאי, תסריטאי, עורך וידאו ובעל חברת הפקות.
מתמחה ביצירת קומדיות וסרטונים ״ויראלים״. בישראל הוא אחד הבמאים הראשונים של עידן היוטיוב וצבר מליוני צפיות בעשרות קליפים וסרטונים שיווקיים שיצר וערך. ביים למעלה ממאה קליפים לאמנים מהשורה הראשונה בישראל ביניהם לאסף אמדורסקי, בני בשן, איה כורם, שלום חנוך, עברי לידר, הדג נחש נצ׳י נץ׳ ועוד. ביים את סדרת הרשת של בירה גולדסטאר "סנאי סנאי" בכיכובם של ירון ברלד ודודו ארז. במרץ 2012 ביים את קליפ השקת עמוד הפייסבוק הרשמי באנגלית של נשיא מדינת ישראל, שמעון פרס. באוגוסט 2013 ביים את תוכנית הלייט נייט "חיות לילה" בערוץ ״קומדי סנטרל״ ״HOT" בהנחיית דודו ארז וירון ברלד. במהלך 2014 ביים את תוכנית הילדים ״המופע של טל.נט״ ב"ערוץ "10, בכיכובם של איתי שגב ויובל בינדר. 2016 ״הלילה עם אסף הראל״ ״ערוץ 10״ בימוי פתיח ואריזה, בימוי מערכוני חוץ שבועיים. ביים פרסומות וקמפייני דיגיטל ל״קסטרו״, ״ויזה כ.א.ל״, ״ ״האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים״, גולדסטאר, שרוטונים, מגה בעיר, אל-על,דומינוס פיצה, XL, WIX ומספר קמפיינים פוליטיים במהלך בחירות 2013.

רומם סרנגה

רומם סרנגה

איש קריאייטיב בכיר, מייסד משרד הפרסום Probon, משרד פרסום למטרות טובות. לשעבר מנהל קריאייטיב במשרד הפרסום גיתם BBDO. אחראי לכמה מן הקמפיינים הבולטים בשנים האחרונות, ביניהם "ישראל מתייבשת" ועוד עשרות קמפיינים אחרים. זוכה 16 פרסים בתחרויות קריאייטיב בינ"ל. בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב וסמינר לחינוך אנתרופוסופי, מלמד משחקים בבי"ס יסודי, מחבר-שותף של ספר הבישול רב המכר "גם אבא יכול" ומחבר ספר שירי הילדים "איתמר 8 קומה שלישית".

טל גרודר

טל גרודר

עם תואר דוכס בסוציולוגיה ואנתרופלוגיה ופוליטיקה וממשל מאוניברסטית בן גוריון ותעודת קופירייטר מוזהבת מהבצפר, טל מגיע לשתף אותנו בתובנות שלו כיוצר רשת ומנהל שיווק בחברת סטארטאפ סופר מגניבה. סטודנטים ממליצים להציץ בסטורי שלו לפני שהשיעור מתחיל 😉

דניאל זקס

דניאל זקס

VPCreative מנהל קריאיטיב בכיר מעל 10 שנים. פרסום, הייטק, פיתוח פורמטים… אפשר לכתוב על זה הרבה או פשוט לסכם בשורה: אוהב לספר ולשמוע סיפורים ואיכשהו מצליח להרוויח מזה כסף.

ברק רוט

ברק רוט

לפני למעלה מ-20 שנה ברק סיים את קורס הקופירייטינג ומאז עבד כקופירייטר וכמנהל קריאטיב במשרדי פרסום.
בשנים האחרונות ברק משמש כמנהל תקשורת שיווקית ועבד במספר חברות בינלאומיות.
ברק צבר ניסיון רב הן כאיש קריאטיב והן כמי שמנהל את התחום אצל הלקוח.
ואת התובנות האלה הוא מביא איתו לכיתה.
אך מעל כל אלה, ברק הוא בראש ובראשונה קופירייטר. קופירייטר שעדיין כותב, משכתב, מוחק, בודק, עורך ועושה הגהות.
מה הוא כותב?
כתיבה יצירתית, יצרית, יוצרת, עוצרת, מתקשרת ומוכרת.
והכי טוב… זה שהוא גם יודע ללמד את זה ולתת לתלמידים שלו כלים מעשיים ומוכחים.

יגאל בראון

יגאל בראון
מנהל קורס קופירייטינג

יגאל בראון, מנכ"ל איגוד חברות הפרסום ומנכ"ל הבצפר.
פרסומאי ובעלים לשעבר של משרד הפרסום "או.קיי. סימבול פרס".
בשנת 2001 ייסד את הבצפר יחד עם 40 משרדי פרסום החברים באיגוד חברות הפרסום.
בעל ניסיון של 35 שנים בתחומי הפרסום השיווק, הקראייטיב והאסטרטגיה.

הלל אבט

הלל אבט

מעצב גרפי, בוגר המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל בהצטיינות.

עבד 16 שנה בענף הפרסום, בתפקידי ארט דירקטור וקריאייטיב דירקטור. עוסק כיום בעיקר בהוראה.

מרצה במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, במכללה למנהל, ביחידה ללימודי חוץ במכון הטכנולוגי בחולון ובבתי ספר למחוננים בנושאים של פרסום ותקשורת חזותית.

שי תירם

שי תירם

מנהל מוצר ב-"FundFantasy" – סטרטאפ בתחום הבלוקצ'יין.
הקמתי חנויות אינטרנטיות, אתרי אפיליציה וליוויתי עסקים קטנים בתהליך הפרסום והשיווק שלהם בדיגיטל (בעיקר פייסבוק). לקחתי קורסים במשא ומתן ותורת המשחקים מאוניברסטות מובילות בעולם
לומד מדעי המחשב. מומחה לMicro-Managment.
יזם, עקשן , מטיל ספק בהכל , חנון ,מחונן ואהוב על הבריות.
במרדף נצחי אחר דרכי הפעולה היעילות והאיכותיות ביותר להשלמת כל משימה.
רמטכ""ל הפרילנסרים ברשת ילמד אתכם איך לרתום את כוחה העצום של ה-WWW לטובתכם.

רני רדזלי

רני רדזלי
מעצב גרפי וטיפוגרף

בעל סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי, שמתמחה במיתוג.בעל תואר ראשון מהמחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה 1997-2001. לומד בימים אלה לתואר שני בחינוך לאמנות במדרשה לאמנות, המכללה האקדמית בית ברל.מעצב פונטים בשפה העברית, המשווקים ע"י פונטביט. בין משפחות הפונטים שעיצב: עברי, ארגמן, סוגיארה ודורי (זוכה מדליית כסף בקטגוריית פונטים בתחרות "חתך הזהב 2008" של אגודת המעצבים הגרפיים").משנת 2004 משמש כמרצה למקצועות העיצוב הגרפי. בין השאר מלמד טיפוגרפיה, צבע, מיתוג, תולדות העיצוב ועוד. בשנים 2008-2014 עמד בראש המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית של מכללת ספיר (כיום המחלקה לעיצוב מדיה).מתמחה בהיסטוריה של העיצוב הגרפי במאה ה-20. מלמד קורסים בנושא זה ופירסם עד היום למעלה מ-70 מאמרים, בין השאר במגזינים "נישה" ו"Design Only".

אתם משפצים אס אם אסים, חיים במציאות אחרת ועושים מכל דבר סיפור?  יש לכם יחסים אמביוולנטיים עם שלוש נקודות… תובנות חדשות על החיים ורעיון גדול! לכל שטות? אתם מוזמנים לעשות מזה קריירה. הבצפר מזמין אתכם להיות קופירייטרים. כי זה הזמן לעשות מהמחלה שלכם מקצוע.

תנאי קבלה:

 • קופי טסט
 • ועדת קבלה
 • רצון, רעב ואהבת המקצוע

 

משך הקורס: 10 חודשים
שעות וימי לימוד: ב'+ה', בין השעות 17:30-21:00
מועד פתיחה: 15/06/2020
מחזור נוסף יפתח באוקטובר 2020
*מוכר לפיקדון חיילים משוחררים

*הלימודים מוכרים לנקודות זכות ופטור מקורסים בתואר ראשון במוסדות אקדמיים מובילים

הבצפר מונגש בעזרת: כסא תלמיד מונגש | תא שירותים מונגש | שילוט הכוונה | חנייה מונגשת במתחם

הלימודים מתקיימים בבצפר של חברות הפרסום בנמל תל אביב – האנגר 1