5 סימנים שאתם מתאימים לעבודה בתחום התקשורת, יחסי הציבור או הדוברות

 

מי שכבר נדבק בחיידק ונכנס לעולם התקשורת ויחסי הציבור, יודע שאופי וכישורים טבעיים הינם תנאי הכרחי לעבודה בתחום. אך זה לא מספיק – כדי למצות את האופי והכישורים, יש צורך להעמיק וללמוד את רזי המקצוע.
הנה כמה סימנים שיתנו לכם אינדיקציה להבין אם תחום הדוברות והתקשורת הוא אכן "באופי שלכם".

 

 

אתם ציפורי רשת

אתם ציפורי רשת
לפני חצי שעה הוספתם ציוץ בטוויטר, יש לו כבר 97 פברוטים, 10 ריטוויטים, ואתם- מאוכזבים.
אתם יודעים לכתוב, אתם מבינים במדיה חברתית, אתם נהנים מאור הזרקורים ואנשים מקשיבים לכם, אה ויש לכם גם דרייב מטורף. זו התחלה לא רעה. אם ההתנהלות שלכם ברשתות החברתיות מזכירה את הסיטואציה למעלה ואתם סוג של 'מובילי דעה' במעגל כזה או אחר. סמנו לעצמכם וי גדול.

 

 

אתם חיות אקטואליה

אתם חיות אקטואליה
בולעים עיתונים ומתעדכנים באתרי החדשות כל חצי שעה עגולה.
אי אפשר לפעול בתחום הדוברות, היח"צ וייעוץ התקשורת בלי הכרה עמוקה של המצב הפוליטי, המדיני בטחוני והכלכלי. בכל נגזרת שלא תבחרו, לא תוכלו להימנע מעיסוק בזה. 'מידע' הוא חומר הגלם איתו עובד הדובר/היועץ/היחצ"ן. תשוקה לאקטואליה וצורך תמידי להתעדכן זה חלק בלתי נפרד מקריירה בתחום הדוברות וייעוץ התקשורת.

 

 

יש לכם זוג אוזניים ופה

יש לכם זוג אוזניים ופה
כשזוג חברים שלכם ב'כאסח', הם פונים אליכם לגישור, כי הם יודעים שתצליחו להסביר את עמדתם, בצורה אפקטיבית לצד השני.
'יכולת הקשבה' קשורה באופן הדוק ל'יכולת הסברה' או 'כושר שכנוע'. האופן בו אתם מגלים אמפתיה ויודעים לפשר, עשוי להיות אינדיקציה ליכולת שלכם לפעול ולהשפיע בעולם הדוברות והייעוץ התקשורתי.

 

 

אתם לא פוחדים 'ללכלך את הידיים'

אתם לא פוחדים 'ללכלך את הידיים'
ויכוח פוליטי עסיסי בפייסבוק עושה לכם את זה, ואתם מספיק טובים כדי להסיט את הדיון אל המסלול הרצוי עליכם.
אין דרך נעימה להגיד את זה, אבל בתחום יחסי הציבור, הדוברות וייעוץ התקשורת יש רגעים בהם צריך להיות לא רק חכמים, אלא גם 'רעים'. לדעת לעמוד במתקפה ולהגיב, זה חלק מהעניין.למשל, לדעת לזהות 'ספין' ולהגיב מולו ב'ספין' נגדי.

 

 

אדרנלין זה 'הסם' שלכם

אדרנלין זה 'הסם' שלכם
אתם פורחים בתקופת משבר, רק לעיתים נדירות תאבדו את הראש ולעולם לא תפסיקו לתפקד, גם כשהכול מבעבע סביבכם.
יומו של הדובר והיחצ"ן, לא בהכרח מלא במשברים ושיאים דרמטיים, יש במקצוע הזה הרבה שגרה אפורה וסיזיפית. המקצוענות של הדוברים ויועצי התקשורת נמדדת איפה שקשה, בדיוק כמו חבלן משטרה, כבאי או כונן הטראומה בחדר מיון. כי כשהכול מסביב מתפרק, העיניים יהיו נשואות כלפי הדובר- אלו הרגעים בהם הוא נבחן.

 

 

 

נסכם, אם לפחות שלושה מהסעיפים שהצגנו קלעו, פחות או יותר, ומייצגים תכונות אופי ותחומי עניין שלכם במציאות, אתם יכולים להיות בדרך לקריירה מזהירה בתחום הדוברות, יחסי הציבור או יעוץ התקשורת. עכשיו, לכו חפשו (ותמצאו) את הקורס המקצועי הכי טוב בסביבה. בהצלחה.

 

קורס תקשורת, יחסי ציבור ודוברות

למידע על קורס תקשורת, יחסי ציבור ודוברות

Be Sociable, Share!
    שינוי גודל גופנים